13.09.2009 12:55 - Детелин Далаклиев - Световен шампион по бокс!
Прочетен: 670 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Снимка: БГНЕС

Капитанът на българския национал отбор по бокс Детелин Далаклиев стана световен шампион!

Детелин размаза конкуренцията на шампионата в Милано в категория до 54 кг. и се окичи със златото.

На финала Далаклиев удари и руснака Едуард Абзалемов с 5:3 точки и спечели титлата.

Златното ни момче взе първия рунд с 1:0, втория с 1:0, третия приключи при 3:3, а в четвъртия точки нямаше.

Българският боксьор разби вчера основния фаворит за титлата - кубинеца Янкиел Леон Аларкон с 5:0 точки и така си проправи пътя до днешния успех.

Далаклиев имаше досега два сребърни медала от европейски шампионати и бронз от световно първенство.

Това е единственият ни медал от Световното в Милано. Титлата е първа за бокса ни от 1995 година насам.

Тогава шампиони в Берлин станаха Даниел Петров до 48 кг. и Серафим Тодоров до 57 кг.

Тагове:   бокс,   шампион,